drugi koniec świata mnie ratuje – Sofosbuvir i Dalcatasvir

Jak to jest, że muszę szukać pomocy na drugim końcu świata? Co ja wiem o Indiach?

Z jednej strony ogromna radość – jest lek! Dziś nie muszę się martwić, że to choroba nie uleczalna. Z drugiej strony – przecież to na końcu świata. Trochę przeraża wizja kupienia leku z Indii za własne pieniądze – nie małe w końcu. Sądzę, że nie mam nić do stracenia. Właściwie sama nie wiem dlaczego się waham. Decyzję podjęłam, jednak nadal mam obawy. Leki, które mają mi pomóc pozbyć się lokatora czyli – Sofosbuvir został dopuszczony do obrotu w Indiach w marcu 2015 r., natomiast ledipasvir/sofosbuvir oraz daclatasvir – w połowie grudnia 2015 r.

Rekomendowane terapie  Spośród dostępnych w Indiach tabletek rekomenduje się:

• dla genotypu 1 i 4 (oraz 5 i 6) – ledipasvir/sofosbuvir (np. 3 buteleczki Hepcinat LP – koszt od 825 dol. albo 3 buteleczki Sofocure L – koszt od 690 dol.),

• dla genotypu 3sofosbuvir + daclatasvir (np. po 3 buteleczki Hepcinat + Natdac – koszt od 780 dol. albo po 3 buteleczki Sofocure + Daclacure – koszt od 660 dol.),

• dla genotypu 2sofosbuvir rybawiryna (np. po 3 buteleczki SoviHep + RibaHep – koszt od 450 dol.).

Każdy z licencyjnych leków występuje pod kilkunastoma markami, a trzeba wybrać jedną. Nie ma istotnych różnic między tymi markami, a na coś trzeba się zdecydować. Firma Natco Pharma, która jest jest 20. pod względem wielkości sprzedaży firmą farmaceutyczną w Indiach, zatrudniającą ponad 3 tysiące pracowników.
Jeśli terapia ma zawierać rybawirynę, to wtedy polecam leki dystrybuowane przez firmę Zydus Heptiza, która rybawirynę dołącza gratis. Przykładowo SoviHep + DaciHep + RibaHep sprzedawane przez Zydus Heptiza to chyba optymalny zakup przy leczeniu z rybawiryną genotypu 3 (cena kompletu po 3 buteleczki – od 645 dol.).

Teraz wypada zamówić i zapłacić – takie proste…

Polecamy Ci także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *